The "SOLOMIYA" Project presents paintings from the following artists:
Бринський Богдан Михайлович народився 16 жовтня 1960 року в селі Долина Тлумацького району Івано-Франківської області. У 1988 році закінчив художньо-графічний факультет Івано-Франківського педінституту. З 1988 року працював художником-реставратором в Івано-Франківському художньому музеї, а з 2001 по 2009 роки – викладачем живопису в Інституті культури і мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. З 1995 року – член Національної спілки художників України. Живе та працює в Івано-Франківську.
Богдан Бринський неодноразовий учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок та пленерів. В лютому 2015 року користувачі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка отримали можливість ознайомитись із творчістю Богдана Бринського під час перегляду персональної виставки „Наш Крим” у літературно-мистецькій вітальні.
Богдан Бринський став відомий і пізнаваний в усій Україні як митець, що неймовірно цікаво інтерпретує козацьку тематику. У своїх творах він ніби створює нову реальність, неповторну художню структуру, що несе певну ідею, яка є виявом злету української духовності. Твори художника зберігаються в Івано-Франківському художньому музеї, Львівському національному музеї, приватних колекціях України, Польщі, Німеччині, Італії, США, Канади тощо.
Віктор Горяєв – сучасний український художник. Його називають «Художником із золотим пензлем», «Українським Клімтом», «Майстром фантазії», чий дотик до полотна творить чаклунство, пожвавлює непроявлений світ образів, фантазій та мрій. Він передавач між світами. де невидиме творить видиме, де внутрішнє керує зовнішнім, і починає діяти магія образу.
Горяєв ділиться своїм поглядом на красу людей і світу, зашифровуючи її у своїх картинах і зачарованих панно. Самобутній індивідуальний стиль цього художника, який відрізняє його від інших живописців, створюється поєднанням реалістичного та орнаментального стилю живопису з різноманітністю живописних технік та матеріалів. У його картинах можна побачити поєднання численних художніх течій, у тому числі прерафаелітів та модерну. Його дослідження також включають експериментальне сучасне мистецтво, таке як монохроматичні картини, зроблені за допомогою срібної та золотої фольги. Його декоративні панно-барельєфи, в яких відчувається вплив культур ацтеків і майя і оживають казкові персонажі, і де художник поєднує різні матеріали: кераміку, лиття, шкіру, дерево, напівдорогоцінне каміння, штучна слонова кістка, ріг, полімерна глина та ін. складністю, незвичністю композиції, точністю деталей.
Віктор Горяєв народився 1966 року в Україні. Виставляв свої роботи у Німеччині, Україні, Франції та Китаї. Його роботи знаходяться у приватних колекціях у Європі та Сполучених Штатах Америки.
Гуйда Михайло Євгенович — український художник-живописець, графік. Член Національної спілки художників України (1983). Заслужений діяч мистецтв України (1991), народний художник України (2001), дійсний член Національної академії мистецтв України (2001). Професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (1995). Лауреат Міжнародного фестивалю «Золотий перетин» (1996) та премії ім. І. Огієнка (2000)
Михайло Гуйда народився 18 грудня 1954 року, на хуторі Тихенький Павловського району Краснодарського краю. У 1982 році закінчив Київський державний художній інститут у навчально-творчій майстерні станкового живопису під керівництвом В. Шаталіна. Проходив стажування у Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І.Рєпіна під керівництвом В. Орешнікова.
У Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури працює з 1982 року як викладач кафедри живопису, з 1995 року — професор; з 1993 року — керівник навчально-творчої майстерні станкового живопису.
У 1989–1993 роках — голова Київської організації Спілки художників України. Неодноразово обирався членом правління Спілки художників України, секретарем Спілки художників СРСР
Учасник вітчизняних і міжнародних художніх виставок. Почесний професор Чейдзянського університету науки та технології (Китай, м. Тіньхуа) та університету природничих наук та технологій (Китай, м. Ханчжоу).
Народилась 21 січня 1956 року в м. Києві. Закінчила Київський художній інститут, Майстерня Чеканюка В. А.
Член Національної Спілки художників України. Живе та працює в Києві.
З 1980 - постійна учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок та пленерів. Займається станковим олійним живописом та аквареллю.
Отримавши фахову освіту в alma mater – Київському художньому інституті – Тетяна Красна назавжди відчула живопис, як всепоглинаючу стихію, як стан душі. Відтоді своє природне гармонійне відчуття світу, наслідуване від батьків, вона переплавляє на живописну пластичну метафору, нову художню і надзвичайно позитивну реальність.
В її роботах живо відгукнулися мистецькі імпульси попередніх поколінь - висока культура кольоропису Р. Фалька, у якого вчилася мати Красної, ліричне забарвлення у відтворенні дійсності Є. Волобуєва, колеги і близького приятеля родини, зосередженість і творчу дисциплінованість батька, професора І.Красного.
Сьогодні, сама перетворившись на яскраву творчу особистість, вона уособлює потужну вітчизняну мистецьку школу і передає майстерність своїм дочкам – наступній генерації творчої династії Красних; а її творчий доробок, добре знаний в Україні та за її межами, є невід’ємною складовою сучасного культурного ландшафту.
До своєї книги Пам’яті і Совісті (як влучно визначав сутність мистецтва Ю. Лотман) Красна, безумовно, долучає майстрів Паризької школи, радянських так званих тихих художників 1930-х років і вітчизняних митців повоєнного часу, хто завжди сповідував високу художню майстерність та ідеали вільної творчості. Її світ і досі залишається гармонійним і врівноваженим. Своєрідний погляд зумовлює не відображення дійсності, а моделювання образів, випромінюючих доброзичливість і людяність, сповнених зачарованості і естетичної вишуканості.
Постійний учасник багатьох українських і міжнародних пленерів Тетяна розпочинала свій творчий шлях як майстер композиційної побудови, картини. В її доробку є також портрети, натюрморти. Останнім часом, залучена до активного пленерного пошуку, вона разом із чоловіком, талановитим художником Олександром Ольховим, поширює й урізноманітнює й без того насичену географію пленерів: Крим і Карпати, Чернігівщина й Вінниччина, Польща і Китай. Дивовижно, але художник Красна не розчинилася в яскравій творчій манері свого чоловіка, а зберегла свій пластичний код, особисту творчу індивідуальність.
Олександр Мельников (Oleksandr Melnykov) народився 12 липня 1959 року у м. Серпухові, Московській області. 1984 року закінчив Одеське Державне художнє училище ім. Грекова, а 1990 року закінчив Національну академію мистецтв та архітектури, факультет станкового живопису, майстерня академіка Шаталіна В. В.
Член Національної спілки художників України. Учасник численних групових та персональних виставок як в Україні, так і за кордоном.
Ім'я художника занесено до Benezit Dictionary of Artists. У словнику Benezit публікується бібліографічна інформація про художників, скульпторів, дизайнерів та граверів, він створений насамперед для художніх музеїв, аукціонних будинків, істориків мистецтва та дилерів.
Костянтин Могилевський (22 травня 1953, Ворошиловград — 20 квітня 2020) — український художник, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, член Національна спілка художників Хорватії, доцент кафедри монументально-декоративного і станкового мистецтва Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. У академії викладав композицію, рисунок, здійснював роботу керівника студентських дипломних проектів.
У 1972 році закінчив живописне відділення Луганського державного художнього училища. У 1981 році з відзнакою закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю монументально-декоративне мистецтво. Викладачі спецдисциплін: Б. В. Косарєв, О. Хмельницький, Є. Єгоров, О. Пронін.
З 1981 року працював як художник-монументаліст Луганського художнього виробничого комбінату. У 1988—1998 роках працював директором Луганського державного художнього училища.
У 1988 році Костянтин Могилевський став членом Національної спілки художників України. Працював як у галузі станкового живопису, так і в монументальному мистецтві. У доробку художника твори різних жанрів — пейзажі, портрети, натюрморти, вітражі, мозаїка, розписи і кераміка. Учасник вітчизняних і зарубіжних художніх виставок, творчих груп в Україні, Угорщині, Хорватії. Співзасновник художнього пленеру «Намальований Ірпінь». Виконав багато вітражів як в приватних, так і державних архітектурних ансамблях. Живописні роботи знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Угорщини, Польщі, Австрії, Хорватії, Німеччини, Швейцарії, США.
20 квітня 2020 року після важкої хвороби Костянтин Могилевський помер. Похований у місті Буча.
Народився в 1956 році в с. Конькове, Донецькій області.
Талант, творча активність та працьовитість, майстерність та культура, оригінальне колористичне бачення визначають позицію Олександра Ольхова у сучасному художньому просторі України.
Його мальовничу манеру характеризує фактурно-ритмічна динаміка. Художник акцентує увагу на матеріально-пластичній природі предметів. Композиційні прийоми наближення об'єкта до глядача надають роботам Олександра Вільхова діалогового характеру.
Стихія кольору. Ідеальний колорит. Висока школа краєвид. Суцільна щирість, відкритість, нестримна енергія. Велика любов до мистецтва та нестримна працездатність. Все це – Олександр Ольхов.
Творчість талановитого художника Олександра Вільхова добре відома в Україні та за її межами. З мальовничою творчістю художника знайомі широкі кола фахівців та тих, хто цікавиться мистецтвом. Адже вкрай напружене творче життя, неабияке обдарування, висока мальовнича майстерність та професійна культура визначили його певне місце у сучасному художньому просторі України.
Український художник, портретист.
Сергій Вікторович Поляков народився 22 січня 1953 року у Сімферополі.
1972 року закінчив Кримське художнє училище ім. Самокиша у Сімферополі.
1978 року закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І. Рєпіна (майстерня В. М. Орєшникова).
1987 року став членом Спілки художників України.
Працює переважно у жанрі портрета. Автор пейзажів та натюрмортів.
Роботи зберігаються у приватних зборах в Україні, Росії, США, Канаді, Великій Британії, Франції.
Народився 1982 року в Санкт-Петербурзі, Росія.
Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури.
Вчителі за спеціальністю: В. Шаталіна та М. Гуйда.
Учасник персональних, всеукраїнських виставок та пленерів.
Роботи художника зберігаються у приватних колекціях України та за кордоном.
Український живописець і графік, один з яскравих представників сучасного сюрреалізму.
Андрій Потеряйло народився в Києві в 1974 році.
Навчався в Київській республіканській художній школі, відвідував приватну студію аналітичного малюнка Миколи Олександровича Шкарапута. У віці 17 років переїхав зі своєю родиною в Нью-Йорк, де він відвідував заняття в інституті Пратта в Нью-Йорку, навчання в Reitveld Academy в Амстердамі і в Міжнародній школі графіки (Scuola di Grafica Internazionale) у Венеції. Це була Венеція, яка заволоділа його уявою. Там, в Італії, від колег – студентів художніх вузів Андрій отримав псевдонім “Mancino”, що означає лівша – по-італійськи.
В даний час художник ділить свій час, працюючи у студіях в Нью-Йорку і Києві.
Ірина Проценко народилася у містечку Прикордонний Приморського Краю.
Закінчила Північно-Осетинське художнє училище у Владикавказі. Наразі художниця живе та творить у м. Суми (Україна). Член СГ України з 1992 року. З 1986 року Ірина бере активну участь у республіканських, регіональних та зарубіжних виставках. На рахунку художниці кілька десятків основних виставок, з яких 23 персональні в різних містах України та за кордоном.
Роботи знаходяться у Сумському, Путивльському Художніх музеях, приватних колекціях України, Росії, США, Німеччини, Австралії, Словаччини, Чехії. Ірину відрізняє філософський погляд життя, поєднаний з романтичністю. У її картинах — тепло кохання та краса, роздуми та біль самотності, іронія та бешкетність. Кожна робота - прояв надзвичайної інтелігентності та високої культури
Народилася 1974 року в Києві.
1996 року закінчила мальовниче відділення Дніпропетровського державного художнього училища ім. Е.В.Вучетича.
З 1996 - 2001 року навчалася на кафедрі техніки та реставрації творів мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.
З 2006 по 2009 рік підвищувала свій професійний рівень в асистентурі-стажуванні кафедри техніки та реставрації творів мистецтва НАОМА.
З 2003 року – викладач кафедри техніки та реставрації творів мистецтва НАОМУ.
Під керівництвом Сомік-Пономаренко І.М. студенти створюють копії картин із постійної експозиції Національного художнього музею українського мистецтва, а дипломники – магістри виконують копії мальовничих творів підвищеного рівня складності. Сомік-Пономаренко І.М. – автор публікацій на тему реставрації та техніки живопису, учасник міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій.
У 2003, 2004 роках брала участь у написанні мальовничих творів у класичному стилі для відтворення інтер'єрів особняка Castlehyde в Ірландії.
У 2008, 2009 роках виконувала копії портретів українських історичних особистостей для портретної галереї палацу Кирила Розумовського (Національний заповідник «Гетьманська столиця», Батурин).
З 2001 року – учасник всеукраїнських мистецьких виставок та проектів, серед яких: проект «Авіарт-2012», який увійшов до книги рекордів Гіннеса «Продюсерський центр Бойка»; всеукраїнського мистецького проекту «Справжні українці» 2015 ЦДХ; щорічного проекту «А4, кулькова ручка» «Карась Галерея» та ін. Роботи експонувалися у галереях «Фортуна», «Глобус», «У гостях у гнома».
Мальовничі твори художника знаходяться у приватних колекціях України, Англії, Росії, Канади, Австрії та інших країн.
Тите́нко Пана́с Миха́йлович (нар. 18 лютого 1963, Київ) — український художник, Член Національної спілки художників України (1990), з 2017 старший викладач кафедри живопису в Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Працює в галузі станкового і монументального живопису. Спеціалізується на пейзажі, натюрморті та портреті.
З 1986 року є учасником у всеукраїнських виставок.
З 1995 року роботи експонуються на різноманітних міжнародних арт-проектах. Найвідоміші з них є аукціони: «Bonhams», «John Nicolson» Велика Британія, а також галереї: «Roy Miles Gallery» Лондон і «Hanover Fine Arts» Единбург.
В 2018 році був нагороджений грамотою Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Народився у Києві 18 лютого 1963 року. Батько — Михайло Опанасович Титенко. Мати — Антоніна Іванівна Титенко.
У 1987 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.
Член Національної Спілки художників України (1990).
З 1988 року співпрацює з «Danusha Fine Art» Велика Британія). Упродовж 2014—2015 рр. співпрацював з «The Walt Disney company».
Співорганізатор та учасник Міжнародного мистецького проекту «Соломія» (з 2018).[3]
Член журі конкурсу з живопису «Портрет. Пейзаж» (з 2019).
Народився 29 грудня 1981 року у місті Харкові
Виріс у місті Запоріжжі. З малих років мав величезне бажання малювати. У шкільні роки закінчив дитячу художню школу, ще з цих років почав займатися пленером, завдяки сприянню сформованих художників. Потім пройшов декілька підготовчих курсів до НАОМА. Під час навчання у Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури у місті Києві, вступив у 2000 році на живописний факультет. Вчився у таких вчителів, як: Л.І. Вітковський, І.А. Ковтанюк, В. Виродова-Готье, О. Шеремет, О.М. Білянськного, Т.М. Голембієвська, А.Є. Зорко, А.М. Твердий. Велику увагу приділив вивченню класичної школи живопису і малюнку, фондів Академії, спостерігаючи напрямок актуалізації Академічної школи з моменту її заснування у 1917 році, навчаючись в майстерні професора В.І.Гуріна. Приймав активну участь у студентських та всеукраїнських виставках.
У 2006 вступив до молодіжного об’єднання Національної спілки художників України, в тому ж році захистив дипломну роботу «Храм» із ступенем магістра. Восени того ж року вступив до асистентури-стажування кафедри живопису під керівництво В.І.Гуріна, завдяки чому продовжив свої творчі пошуки у величезному світі мистецтва. 2008 – вступив до НСХУ. 2010 – завершив асистентуру-стажування, картина «Філософи».
З 2007 року – викладач. Викладацька діяльність спонукає замислитись над внутрішніми процесами підсвідомості людини, над причинами формотворення образотворчого мистецтва.
Твори виконані у традиціях академічної школи реалістичного живопису, для якої характерна робота із натурою, пленер, що дає можливість передавати глибину внутрішнього світу зображуваних об’єктів.
Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, США, Канади, Англії, Китаю, Голландії та інших країнах .Твори, окрім України і Росії, експонуються на Аукціоні Чєлсея і Крістіан у Лондоні.
Яковенко Олена народилася в місті Батумі, Грузія, в 1962 році в сім'ї художника Миколи Яковенко, заслуженого художника Аджарії та заслуженого художника Грузії.
У 1987 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Факультет станкового живопису, майстерня В. Шаталіна.
З 1990 року бере участь в Республіканських та Всеукраїнських виставках.
Член Національної спілки художників України.
Живе та працює в Києві.